VÍNA Z CELÉHO SVĚTA

VINECO – Vinné sklepy Chomutov s.r.o.

Jsme vinné sklepy VINECO, pod touto značkou provozujeme v současné době 15 vlastních vinoték.

Na těchto našich vinotékách nabízíme zákazníkům jak vlastní produkty, tak i široký sortiment vín od malých českých vinařů, i renomovaných vinařských velikánů z celého světa. Naše vína dodáváme i do dalších cca 130 námi zásobovaných smluvních vinoték, a restaurací. V našich vinotékách naleznete i kvalitní cukrovinky, crackery, sušené plody a také opravdové speciality k vínu, jako jsou produkty ze zvěřiny, nebo tradiční škvarkové domácí placky. Pro vaše různé oslavy a párty u nás výhodně nakoupíte i vína v praktických 5 litrových boxech.

Navštivte tak naše vinotéky. VINECO – to jsou vína z celého světa a spousta dalších dobrot za ceny, které vás mile překvapí.

VINNÉ SKLEPY CHOMUTOV NAVÁZALY NA VÍCE NEŽ ŠEDESÁTILETOU TRADICI VÝROBY VÍNA V CHOMUTOVĚ V místním areálu se podle dostupných pramenů začalo s lahvováním vína v roce 1949, avšak vinaření má v Chomutově historickou tradici již od středověku. O tomto svědčí i starý název zdejší městské čtvrti Vinohrady a nebo i existence domu v dnešní Revoluční ulici z majetku starého Chomutovského vinařského rodu. POKRAČOVATELI CHOMUTOVSKÉ VINAŘSKÉ TRADICE JE RODINA ING. PAVLA TŮMY, KTERÁ JE STOPROCENTNÍM VLASTNÍKEM FIRMY A HLAVNĚ STÁVAJÍCÍHO VÝROBNÍHO ZÁVODU, KTERÝ BYL JEDNÍM Z NOSNÝCH PILÍŘŮ BÝVALÉHO STÁTNÍHO PODNIKU ČVZ. V dnešní firmě se na řízení podílí i manželka Ing. Jitka Tůmová jako hlavní ekonom, bratr Martin Tůma jako vedoucí výroby, starší syn Pavel Tůma ml. jako obchodní referent a mladší syn Petr Tůma jako obchodní referent. NESTOREM CHOMUTOVSKÉHO VINAŘENÍ JE MORAVSKÝ RODÁK A DLOUHOLETÝ HNACÍ MOTOR BÝVALÉHO ST. PODNIKU PAN VÁCLAV PRÁT Současné vinařství těží především ze základů, položených v uplynulých období, a uvádí na tuzemský maloobchodní i velkoobchodní trh produkty vlastní lahvovny. DÁLE PAK FIRMA NABÍZÍ DALŠÍ KREATIVNÍ SLUŽBY SVÝM OBCHODNÍM PARTNERŮM A ODBĚRATELŮM. Překvapivě velké množství vína je produkováno v 50-ti litrovém balení do stáčíren a vinoték. V ROZSÁHLÉM SKLEPENÍ O KAPACITĚ PŘES 3.000.000 LITRŮ SPOLEČNĚ LEŽÍ ZAJÍMAVÁ VÍNA JEŽ SE URODILA V BLÍZKÉM OKOLÍ, TAK I VÍNA Z MORAVY NEBO OSTATNÍCH TRADIČNÍCH EVROPSKÝCH ZEMÍ. Podstatná část vín však pochází ze zemí vinařského Nového Světa, především Argentiny, Chile, Brazílie, JAR nebo Austrálie, odkud Tůmovi díky svým osobním kontaktům vína dovážejí.

Pomáháme lidem se zdravotním postižením.

CHRÁNĚNÁ DÍLNA

Lidé s handicapem mají velice málo pracovních příležitostí, kde by se mohli plnohodnotně zapojit do pracovního procesu a tím i více do běžného života. Díky velkoobchodu mohlo několik nových pracovních míst vzniknout.

Spolehlivý dodavatel potravin. Velkoobchod ovoce a zeleniny, mraženého zboží, mléčných výrobků, alkoholických a nealkoholických nápojů, tabákových výrobků.

Projekt OVOCE A ZELENINA DO ŠKOL, ŠKOLNÍ MLÉKO

KONTAKT

E-mail a web

vino.chomutov@vineco.czwww.vineco.cz

Telefon

+420 774 408 500+420 777 727 807

Adresa

VINECO – Vinné sklepy Chomutov s.r.o.Lipská ulice 2023430 03, Chomutov